top of page
İade Politikası

 

İade süreçleri ve iade politikalarımıza ilişkin detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.Aşağıda yer alan koşullar, tüketici hukukundan kaynaklanan cayma hakkınızı sınırlamaz ve ortadan kaldırmaz.

 

1. İade süresi. Tüm ürünlerimizde iade süresi, siparişin size ulaşmasından itibaren 14 gündür. Bu süreden sonra, tüketici haklarından kaynaklı hâller müstesna, iade sürecini başlatamazsınız. 

 

2. Satın aldığınız ürünü nasıl iade edeceksiniz? “Hesabım” bölümü altında yer alan “Tüm Siparişlerim” kısmından ilgili siparişi seçmeli, açılan kısımda yer alan “İade” butonuna basarak iade prosedürünü başlatmalısınız.

İade sebebinizi seçmenizin ardından, iade kargo seçimi yapmalısınız.

Bunun ardından size atanan iade kargo kodunu not almalısınız. Ürününüz ile birlikte size gönderilmiş olan irsaliyeyi veya ilgili siparişinize ilişkin detaylarda yer alan ürün faturasını, ürün ile birlikte bir pakete yerleştirmeli; ilgili kargo firmasına 7 gün içerisinde kargo kodu ile birlikte teslim etmelisiniz.

 

3. İade Politikamız. İade ettiğiniz ürün, iade kapsamında değerlendirilmek için şu şartları taşımalıdır:

• Orijinal kutusu içerisinde, kutu içerisinde gönderilen tüm ürünler (kılavuzlar, garanti belgeleri vs.) ile birlikte, zarar görmemiş biçimde iade edilmiş olması

• Kullanılmamış olması

• Etiketinin çıkarılmamış olması

 

Aşağıdaki ürünlerin iadesi mümkün değildir:

• Özel sipariş ile üretilmiş ürünler

• Müşteri uzvuna göre ölçüsü değiştirilmiş ürünler

• Üzerine özel yazılar yazılmış ürünler

 

4. Ücret iadesi. Ürününüze ilişkin ücret, havale/EFT yöntemi ile ödeme yaptıysanız, iadenizin onaylanmasının ardından 7 ilâ 10 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade süresi, iadenin onaylanmasının ardından en fazla 18 iş günüdür.

 

5. Hediye çeklerinin ve kargo bedellerinin iadesi. Satın alırken hediye çeki kullandığınız ürünlerin iadesinde, sipariş tutarı içerisinde hediye çekinin oranı her ne kadarsa, o tutarda bir hediye çekini tarafınıza tekrar tanımlarız. 

İade sırasında kullanılan kargo hizmeti, tarafımızca ödenir. Ürünü satın alırken bir kargo bedeli ödemişseniz, bu tutar da iadenizin onaylanmasının ardından tarafınıza iade edilir.

 

6. İade sürecinin takibi. İade talebinizle ilgili detaylı bilgiye ve gelişmelere, “Hesabım” bölümü altında yer alan “Taleplerim” kısmından ulaşabilirsiniz. İadenize ilişkin bir gelişme yaşanması hâlinde, siparişinize ilişkin detaylar kısmında güncelleme yapılacağı gibi, e-posta yoluyla da tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

bottom of page