top of page
İşlem Rehberi

 

Gaia's Rituals’dan nasıl sipariş verebileceğinize ve sair bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

1. Ürününüzü seçin. İlgili ürün kategorisinden beğendiğiniz ürünü tercihinize uygun olarak seçerek, “Sepete Ekle” butonuna tıklayın.

 

2. Sepeti onaylayın. Bu aşamada hediye çekiniz varsa girebilir, ürün adedinde değişiklik yapabilir, yeni ürün ekleyebilir, onaylamadan önce sepetinizin toplam bedelinigörebilirsiniz.

 

3. Üyeliğiniz var mı? Üyeliğiniz yoksa bu aşamada oluşturabilir veya “Üyeliksiz devam et” butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

 

4. Adresinizi belirleyin. Teslimat adresinizi uygun bir şekilde girdikten sonra hesaplanan kargo bedeli, sepet tutarınızın üzerine eklenir. Ücretsiz Kargo için gerekli limiti geçtiyseniz, bedelde değişiklik olmayacaktır. Fatura adresiniz farklıysa, bu aşamada fatura adresinizi belirtebilirsiniz. 

• Üyeliğiniz varsa, bir sonraki siparişte kullanmak üzere, bu aşamada adresinizi sistemimize kaydedebilirsiniz.

 

5. Ödeme yönteminizi seçin. Kredi kartı, havale/EFT ve kapıda ödeme seçeneklerinden birini seçin ve bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun. 

• Üyeliğiniz varsa, bir sonraki siparişte kullanmak üzere, bu aşamada ödeme bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.

 

6. Sipariş özetinizi inceleyin ve muhtemel hataları kontrol edin. Sipariş Özeti kısmında, siparişinize ilişkin detaylar ile KDV ve kargo ücreti eklenmiş toplam tutarı,son kez kontrol edin. 

 

7. Siparişi tamamlamadan önce değişiklik yapma hakkınız. Sipariş Özeti aşamasında;siparişinize, teslimat bilgilerinize yahut ödeme bilgilerinize ilişkin hâlen değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için ilgili kısma dönün ve ilgili bilgiyi değiştirerek tekrar Sipariş Özeti aşamasına gelin. Sipariş verdikten sonra, sipariş iptalleri haricinde, herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

 

8. Sözleşmeleriniz ve siparişinize ilişkin detaylar. Gaia’s Rituals ile aranızda akdedilmiş bulunan Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, elektronik ortamda 10 yıl müddetle saklanır. Gaia’s Rituals’te yaptığınız alışverişlere ilişkin sözleşmelerinize, “Hesabım” bölümü altında yer alan “Tüm Siparişlerim” kısmından ulaşabilirsiniz. Siparişinizin hangi aşamada olduğunu (muhtemel teslimat tarihi, kargo takibi, iade süreci, vs.) da “Tüm Siparişlerim” kısmından inceleyebilirsiniz.

 

9. Siparişinizi iptal veya iade etmek mi istiyorsunuz? Siparişiniz henüz kargoya verilmeden önce, siparişinizi iptal edebilirsiniz. Bunun için “Tüm Siparişlerim” kısmından ilgili siparişinizi seçmeli, açılan kısımda yer alan “Siparişimi İptal Et” butonuna basmalısınız. Siparişinize ilişkin ücret, 7 ilâ 10 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir.

Siparişiniz kargoya verilmişse, bu aşamada siparişinizi iptal edemezsiniz. Tarafınıza ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde, ürünü iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce “Tüm Siparişlerim” kısmından ilgili siparişi seçmeli ve iade prosedürünü başlatmalısınız. İadelere ilişkin daha detaylı bilgiye İade Politikası’ndanulaşabilirsiniz.

 

10. Kişisel verileriniz. Elektronik ticaretimiz kapsamında tüketicilerden elde ettiğimiz kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve sair mevzuat hükümlerine uygun olarak işliyor ve koruyoruz. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylara, Kişisel Verileri İşleme Politikası kısmından ulaşabilirsiniz.

 

11. Uyuşmazlıklara dair. Gaia’s Rituals’ten yaptığınız alışverişe ilişkin doğacak uyuşmazlık ve anlaşmazlıklarda, yerleşim yeriniz veya ürünü satın aldığınız yerin tüketici hakem heyetleri yahut tüketici mahkemeleri yetkili ve görevlidir. Hakem heyeti veya mahkemenin yetkisi ve görevi, her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilen parasal sınırlara göre belirlenir.

bottom of page